The Williamson boys' track and field team defeated Addison 92-52 on Thursday, while the girls fell to Addison 82-66.

For the boys, Steven Carpenter was second in the 110 hurdles in 20.16 and Kaleb Rice won the shot at 43-feet, 4 1/2-inches, followed by his brother Kyle Rice at 41-feet, 7-inches.

In the 100 meters Dylan Cleveland won in 11.78 with Zane King third in 11.96.

Cody Misner was third in the long jump at 15-feet, 6-inches and in the 1600 Thomas Bates took second in 5:36 with Ben Williams third in 5:51.

Nick Volino won the pole vault at 9-feet, followed by Adam Mayansky at 6-feet, 6-inches.

Cleveland won the 400 in 59.29 and King was third in 1:02.19. Misner, Volino, King and Cleveland won the 400 relay in 50.93 and Josh Hamblin took second in the 300 hurdles in 51.19, followed by Steven Carpenter in 1:01.57.

In the 800 Bates took second in 2:32.10 and R.C. Hunter took third in 2:39.06.

Misner was second in the triple jump at 29-feet, 11 1/4-inches.

Cleveland won the 200 in 25.50, followed by King (26.19) and Volino (27.19).

Derek Johnson won the javelin at 122-feet, 11-inches, followed by Hamblin (113-feet, 2-inches) and Kyle Rice (87-feet).

Bates was third in the 3200 in 4:01.46 and in the high jump Volino won at 5-feet, 2-inches, while Kyle Rice won the discus at 102-feet, 6-inches, followed by Kaleb Rice at 102-feet, 5 1/2-inches and Johnson at 82-feet, 10-inches.

Williamson won the 1600 relay in 4:34.28.

For the girls Jessica Rodabaugh was third in the 100 hurdles in 21.40 and in the shot Renee Farman won at 29-feet, followed by Jen Uhler at 28-feet, 4 1/2-inches and Amanda Painter at 25-feet, 7-inches.

Tess Frank was second in the 100 in 14.18 and in the long jump Hayley Painter won at 15-feet, 1/2-inches, followed by Ryan Hughes at 13-feet, 10 1/2-inches. Hayley Painter won the pole vault at 7-feet, followed by Sarah Vayansky at 5-feet.

Hughes won the 400 in 1:07.47 and Rodabaugh was second in the 300 hurdles in 1:06.10.

Farman won the discus at 70-feet, 7-inches and Hughes won the triple jump at 32-feet, 1/2-inches, followed by Hayley Painter at 29-feet, 2 3/4-inches.

Frank was third in the 200 in 31.71 and Farman won the javelin at 79-feet, 6 1/-inches, followed by Amanda Painter at 70-feet, 9-inches and Marisa Kump at 65-feet.

Hayley Painter won the high jump at 4-feet, 8-inches.